Möte i utbildningsnämnden 11 juni 2015

Utbildningsnämnden har möte den 11 juni 2015.Föräldraforum Sturebyskolan Här hittar du agendan:

http://insynsverige.se/stockholm-utbildning/dagordning?date=2015-06-11&cl=1

Sturebyskolans lokalsituation finns inte med på dagordningen.

Utbildningsförvaltningen föreslår dock glädjande nog att Sturebyskolan anmäls som tävlande till Stockholms Stads kvalitetsutmärkelse 2015 http://insynsverige.se/documentHandler.ashx?did=1800945.

11 juni är nämndens sista sammanträde före sommaren.

Dags att påminna både politiker och tjänstemän om att vi blivit lovade ett besked om lokalsituationen under våren 2015.

Maila gärna och påminn.

Emailadresser till utbildningsnämnden:

 

Ordförande Olle Burell S skolborgarråd olle.burell@stockholm.se
Vice ordförande Lotta Edholm FB borgarråd, kommunfullm lotta.edholm@stockholm.se
Ledamot Eva Köhler S Handläggare eva.kohler.s@outlook.com
Ledamot Nassir Abdullahi Ali S nassir.abdullahi@stockholm.se
Ledamot Andrea Törnestam S andreatornestam@gmail.com
Ledamot Ingegerd Akselsson Le Douaron MP Gruppledare, Kommunfullmäktige ingegerd.akselsson.le.douaron@folkbildning.net
Ledamot Frida Johnsson MP Kommunfullmäktige frida.johnsson@mp.se
Ledamot Edith Ringmar V
Ledamot Cecilia Brinck M gruppledare, redaktör, kommunfullm, borgarråd cecilia.brinck@stockholm.se
Ledamot Markus Nordström M kommunfullm markus.nordstrom@stockholm.se
Ledamot Sara Jendi Linder M sara.jendi.linder@moderat.se
Ledamot Jennyfer Redin M jennyfer.redin@moderat.se
Ledamot Jan Jönsson FB Rektor jan.jonsson@stockholm.se
Ersättare Magnus Nilsson S ersättare Kommunfullmäktige permagnusnilsson@gmail.com
Ersättare Gabriella Lavecchia S gabriella.e.lavecchia@gmail.com
Ersättare Mikael Haapa-aho S mikaelhappa@gmail.com
Ersättare Magda Rasmusson MP Spåkrör Grön Ungdom magda.rasmusson@mp.se
Ersättare Tomas Beer MP fritidspedagog tomas_beer@hotmail.com
Ersättare Freddy Grip V freddy.grip@vansterpartiet.se
Ersättare Jenny Sandsten FI
Ersättare Johan Nilsson M fil.mag. johan.nilsson@moderat.se
Ersättare Bodil Sidén M bodil.siden@moderat.se
Ersättare Aylin Farid M aylin.farid@moderat.se
Ersättare Sigrid Rydell Johnson FP sigrid.rydell-johnson@luf.se
Ersättare John Kåberg C info@johnkaberg.se
Ersättare Christian Carlsson KD christian.carlsson@kdu.se

Emailadresser till ubildningsförvaltningen:

registrator.utbildning@stockholm.se
carina.hallqvist@stockholm.se
hakan.edman@stockholm.se
lena.holmdahl@stockholm.se

 

 

1 kommentar på “Möte i utbildningsnämnden 11 juni 2015