Återkoppling utestående frågor

Hej,

Fredagen den 16:e december hade jag (Ellen Luijkx, tillförordnad ordförande FFSturebyskolan) och Lars Ljungman (rektorn) ett möte. Initiativet till mötet tog jag för att få en snabbare återkoppling på utestående frågor.

Bifogat hittar ni minnesanteckningar av detta möte.

På nästa möte (måndagen den 30: januari) kommer jag att lägga fram ett florslag att framöver, vid behov, ha ett möte mellan rektorn och FF ordförande för att få en snabbare återkoppling på frågor som har tagits upp på FF möten när rektorn inte var närvarande.

Mål; snabbare återkoppling på frågor från FF representanter, rektorn vet vilka frågor som kommer att tas upp på nästa FF möte och mer effektiva FF möte.

Ovanstående betyder dock inte att frågorna är färdig diskuterade, men ska ses som en första återkoppling.

Mvh,

Ellen

16 dec 2011 Minnesanteckningar Möte Rekton – FF ordförande

1 svar på ”Återkoppling utestående frågor

  1. Kajsa Hammarström

    Hej Ellen,
    Jag kan tyvärr inte öppna minnesanteckningarna – går det att lägga upp dem i något annat format?
    Hälsn
    Kajsa

Kommentarer är stängda.