Informationsbrev angående lokalsituationen på Sturebyskolan

sturebyskolanJag arbetar sedan en dryg månad tillbaka på uppdrag av Utbildningsförvaltningen tillsammans med ledningen för Sturebyskolan för att finna en långsiktig lösning på lokalsituationen. Jag vill i detta brev ge er min bild av det arbete som gjorts fram till nu hur planen ser ut framåt. Styrande förutsättningar En del av problematiken och konflikten kring lokalerna har enligt mig berott på att det inte funnits en gemensam bild av vilka styrande förutsättningar och då är det svårt att diskutera lösningar på ett konstruktivt sätt.

http://www.sturebyskolan.stockholm.se/sites/default/files/informationsbrev_forarldrar_och_vardnadshavare_sturebyskolan.pdf

2 svar på ”Informationsbrev angående lokalsituationen på Sturebyskolan

Kommentarer är stängda.