Protokoll möte med Föräldraforum Sturebyskolan 2013-01-30

Föräldraforum SturebyskolanElisabeth Meckbach, rektor sedan årsskiftet, presenterade sig. Annika Junehall informerade om olika punkter. Övriga frågor om föreläsare om sociala medier. Rapporter från arbetsgrupperna nattvandring, trafikgruppen, cyckeldagen, information, skolbiblioteket och julmarknaden.Alla högstadiets klasser får inte veckobrev, men några får det. Information om friluftsdagar går ut och när det händer något så går det ut via mail. Varken föräldrar eller barn förstår vad betygsmatriserna och omdömena betyder. Vad hände med inbjudan till Lucia? Skolan har en ny husmor, med det även ny uppdaterad smak på maten.

Mer om detta kan du läsa här, läs hela protokollet som end PDF här.

1 svar på ”Protokoll möte med Föräldraforum Sturebyskolan 2013-01-30

Kommentarer är stängda.