Klassresa 3A till Kärsön

Hej!

Bifogat finnar ni redovisningen av den klassresa till Kärsön som klass 3 A genomförde 10 – 11 maj. Bland annat tack vara att klassen var med och arrangerade Cykeldagen 2011 var klassresan möjligt att genomföra.

Titta gärna på redovisningen, den är inspirerande och väldigt fint presenterat.

Ett citat av en elev; ”Det var en superrolig klassresa. Discot var roligt men jag gick ut efter ett tag. På kvällen busade jag, T. och H. Det var kul!”

Genom att arrangera Cykeldagen eller Julmarknaden har klassen möjlighet att tjäna en slant till en klassresa. För läsåret 2012-2013 erbjuds årskurs 2 möjligheten att arrangera Cykeldagen och årskurserna 5 och 8 att arrangera Julmarknaden. Är du intresserad att vara med? Hör av dig till FF. ( info@ffsturebyskolan.se )

Kärsön_presentation-klassresa